Powinien być traktowany jako pewien system funkcjonowania organizacji i model realizacji funkcji przywódczych, który pozwala na optymalne wykorzystanie potencjału pracownika, sprzyja zarządzaniu wiedzą, podnosi efektywność i jest podstawą budowania organizacji uczącej się. Coaching jest to proces mający wesprzeć rozwoj osobisty, a przez to doprowadzić do osiągania założonych wyników.
Najpopularniejsze definicja coachingu brzmią:
Coach odpowiednio dobranymi pytaniami i technikami pracy indywidualnej stymuluje Klienta do odkrycia własnych zasobów umożliwiających rozwiązanie konkretnego problemu i tym samym umożliwia uczącemu się uzyskiwać nowe umiejętności, wiedzę i doświadczenie. Dobry coach zachęca do dużej dozy samodzielności i przejęcia odpowiedzialności za sytuację i konsekwencje podejmowanych działań. Rosnący potencjał menedżera wyrażany jest rozwojem samoświadomości, co finalnie ma wpływ na jakość podejmowanych decyzji i rozwój kompetencji, a ostatecznie osiąganie zamierzonych rezultatów. Coach jest animatorem i koordynatorem, nie mającym nic wspólnego z odgórnym kierowaniem hierarchicznym.
Mistrzostwo osiąga się dzięki rozwojowi umiejętności (technik i narzędzi) oraz osobowości wykonawcy (przekonania, wartości, opanowanie, pewność siebie, entuzjazm, energiczność).
Celem jest tu nie tylko mobilizowanie ludzi do podejmowania się roli przywódców i osiągania świetnych wyników, ale także aktywne wspieranie ich w tych dążeniach. Na początku należy sprecyzować cele i aspiracje poszczególnych osób oraz pomóc im w uświadomieniu sobie, jaką pozycję chcą osiągnąć. Wymaga to posiadania umiejętności pozwalających wydobyć z ludzi to, co w nich najlepsze, wspierania ich indywidualnego rozwoju, ale i twórczej współpracy z nimi co nierzadko wiąże się w z wejściem w rolę mentora. Wmistrzowskim coachingu, trener jest osobą, która łączy mądrość, zdolność do empatii i poczucie humoru z udokumentowanymi osiągnięciami zawodowymi.
Nasi trenerzy i konsultanci posiadają akredytację na większość narzędzi psychometrycznych, m.in.: SHL (OPQ), Extended Disc, FRIS, MBTI czy FACET5 (Karina Popieluch, założycielka KaiZen HR, jako akredytowany konsultant brytyjskiego Consulting Tools aktywowała jedną z nielicznych w Polsce platform badań FACET5 online).
W oparciu o różnorodne badania i narzędzia prowadzimy:
KaiZen HR
ul. Szobera 4/3
01-318 Warszawa
Kontakt indywidualny:
katarzyna.poszewiecka@kaizenhr.pl
Kontakt formalny (przetargi, reklamacje):
biuro@kaizenhr.pl