Choć koncepcja partnerstwa biznesowego HR pojawiła się w połowie lat 90 ubiegłego wieku, to w Polsce, funkcja HR Business Partnera, cieszy się popularnością od zaledwie kilku lat. Nasze doświadczenia pokazują, że jest jeszcze wiele firm, które dopiero przymierzają się do tego typu transformacji. Nawet jeśłi HR pełni już częściowo rolę strategicznego partnera to nie zawsze struktura pozwala robić to w optymalny sposób. Punktem przełomowym okazuje się najczęściej zmiana modelu biznesowego, struktury lub nowa strategia biznesowa nastawiona na dynamiczny rozwój.

To właśnie chęć rozwoju oraz zmiany organizacyjne skłoniły firmę GK Iglotex do przebudowy działu HR. Nowe wyzwania wymagały nowych rozwiązań i wdrożenia HR strategicznego. Jak przebiegał cały proces, z jakimi problemami mierzyła się organizacja i jakie wątpliwości zgłaszał zarząd? Poniżej przedstawiamy case study wdrożenia, które mieliśmy przyjemność wspierać.

Wyzwań było wiele, jednak dzięki dobrej analizie stanu obnecnego na początku, odpowiedniemu zaprojektowaniu procesu wdrożenia i zarządzania zmianą, a także szeregu szkoleń menedżerskich i programowi rozwoju kompetencji HR osiągneliśmy sukces.

Więcej przeczytacie Państwo poniżej, w artykule opublikowanym w magaznie HR Business Partner.

Czytaj więcej...